Hodinky Hamilton datují svůj první model do světa hodinářského průmyslu roku 1892, avšak minulost firmy sahá ještě dále. Pánské hodinky Hamilton mají svůj specifický design. Kreativita modelů je zde opravdu úžasná - od khaki modelů do přírody po vysloveně elegantní modely do společnosti.
Dámské hodinky Hamilton jsou v široké škále elegance, ale najdeme zde i sportovnější modely. Mnohé nápadité moderní designy mají nádech až do extravagance, což je ale v podání preciznosti této firmy na místě, protože tyto hodinky jsou opravdu moderně nadčasové.
Právě v roce 1892, v roce založení značky, tehdy, přesněji neurčeno, James Hamilton daruje pozemky pro výstavbu firmy a společnost se od té doby začala nazývat jeho jménem. Od roku 1900 začala fabrika vyrábět hodinky pro železnici a díky kvalitě a dobré ceně si zskaly výrobky takovou popularitu, že během krátké doby až polovina produkce šla do železničního průmyslu. A roku 1919 se k železnicím přidal i letecký průmysl a Hamilton začali dodávat své výrobky pilotům letecké pošty.
Roku 1957 předvedl Hamilton zcela unikátní tvar hodinek a nazval jej Ventura. Zajímavostí je, ž eto byly první elektronické hodinky na světě. A právě tyto hodinky oslovily Elvise Presleyho natolik, že je nosil ve filmu Blue Hawaii. A i nadále se HAmilton věnoval inovacím a vymýšlením nových technologiá a designů - v roce 1970 ukázal světu první LED digitální hodinky s názvem Pulsar. Tyto hodinky měly červené segmenty digitálníhoé času a jako první digitálky velkou spotřebu, ale po čase se tento systém vyvinul natolik, že digitální hodinky díky své přesnosti zaplavily svět. A roku 1974 kupuje firmy Swatch Group. Krátce na to vstupují Hamiltony opět na filmové plátno do světoznámých filmů jako např. Jack Ryan, Den nezávislosti atd. ROku 2005 započala spolupráce s Nicolessem Ivanoffem, známým leteckým akrobatem. Tímto se Hamilton opět dostává do leteckého podvědomí, jak tomu již bylo dříve. A firma postupuje dál - své hodinky nosí na rukách lidé pracující v záchranné službě Air Zermatt.
Pánské hodinky Hamilton se vyznačují velkou variabilitou automatických strojků. Hodinky jsou osazeny jak klasickými Etami 2824 a 2892 s případnými nástavbami s rezervami chodu 38 a 42 hodin, tak se strojky, které si nechává Hamilton vyrábět Etou výhradně pro svoji produkci a to strojky disponující rezervou chodu 60 hodin a úctyhodných 80 hodin. Je důležité podotknout, že Hamilton má ve všech strojcích výhradně kovové kvalitní díly a tam, kde je nejvíce tření je zvolen nejtvrdší materiál - syntetický kámen. Strojky tak mají maxumální možnou životnost.
Dámské hodinky Hamilton již více kombinují quartzové strojky s automatickými. Ženy dají spíše na design než na typ strojku, naopak, automat se svojí rezervou chodu nemusí vždy ženám vyhovovat a proto mnohdy raději volí bezstarostný quartz i přes to, že nám tato značka nabízí za velmi slušné peníze dámské automaty s 80ti hodinovou rezervou chodu. Quartz je pro ženy praktický hlavně tím, že častěji mění designy hodinek dle toho, kam zrovna jdou nebo jak jsou zrovna oblečené a hodinky si berou na ruku víceméně jako šperk, kde čas hraje druhotnou roli a první roli přebírá právě design.